Urządzenie optyczne EdgeMaster - do pomiaru krawędzi na płytkach skrawających

EdgeMaster firmy Alicona to optyczne urządzenie pomiarowe 3D służące do automatycznego pomiaru krawędzi na płytkach skrawających. Przy jego użyciu można mierzyć krawędzie, bez względu na rodzaj oraz wielkość materiału, a także jakości wykonania powierzchni. To zaawansowane i nowoczesne urządzenie, dzięki któremu można dokonać niezwykle precyzyjnych pomiarów. W wyniku zastosowanej technologii pomiar odbywa się w sprawny oraz szybki sposób, bez najmniejszego uszczerbku na staranności pomiarów.

Urządzenie optyczne EdgeMaster
obrazek prezentujacy

Jakie krawędzie można mierzyć optycznym urządzeniem do automatycznego pomiaru krawędzi?

Stosując urządzenie optyczne do automatycznego pomiaru krawędzi, można zmierzyć różne rodzaje krawędzi, niezależnie od rodzaju czy wielkości materiału. Przy użyciu sprzętu możliwy staje się pomiar promienia, nawet w zakresie pojedynczych mikrometrów. Urządzenie może zostać wykorzystane zarówno do pomiaru półwyrobów, jak i części po obróbce wykończeniowej. Co więcej, sprzęt zapewnia szybki pomiar w wyjątkowo wysokiej rozdzielczości. ITA Polska to profesjonalna firma, na której stronie można bliżej zapoznać się z tak zaawansowanym technologicznie urządzeniem w celu zdobycia wszelkich istotnych na jego temat informacji.

Specyfikacja urządzenia EdgeMaster firmy Alicona

Urządzenie EdgeMaster firmy Alicona wyróżnia się optycznym 3-osiowym systemem pomiarowym oraz pierścieniowym oświetleniem. Sprzęt oferuje wyniki pomiarów w postaci chmury punktów. Jego masa wynosi 12 kg, natomiast wymiary to 195 × 316 × 418 mm. Sprzęt został wyposażony w obiektywy x2-x50, a zakres przesuwu wynosi 25 × 25 × 25 mm. Monitoring systemu obejmuje auto-diagnostykę, analizę 3D wibracji otoczenia oraz weryfikacji dryftu temperaturowego. Opcje urządzenia zawierają uchwyt do płytek skrawający, co zwiększa komfort jego wykorzystania.

Gdzie kupić urządzenie do pomiaru krawędzi na płytkach skrawających EdgeMaster?

Decydując się na zakup urządzenia do pomiaru krawędzi na płytkach skrawających, warto skorzystać z oferty ITA Polska, która bogata jest w najwyższej klasy urządzenia. To solidne, wytrzymałe, wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły urządzenia, które posłużą swojemu przyszłemu właścicielowi przez wiele kolejnych lat. Dzięki nim możliwe stanie się dokonanie precyzyjnych pomiarów. Co więcej, w razie jakichkolwiek pytań można skontaktować się z pracownikami firmy, którzy udzielą odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania.